Powrót do wyboru gry >>

Witaj w grze ekologiczne puzzle!

Jak grać >>

Dopasuj elementy obrazków tak, aby wykorzystać wszystkie kawałki, które ułożą obrazek z ekologicznym przesłaniem.

Każdy obrazek posiada 3 poziomy trudności:

  • łatwy - puzzle składają się z 9 elementów
  • średni - puzzle składają się z 16 elementów
  • trudny - puzzle składają się z 25 elementów

Na początku gry z prawej strony planszy pojawi się na 5 sekund obrazek, który wybrałeś do ułożenia. W przypadku trudności z dopasowaniem elementów w każdej chwili możesz go podejrzeć – wystarczy przycisnąć czerwone pole z napisem „pokaż podpowiedź”, aby obrazek pojawił się na kolejne 5 sekund.

Z lewej strony ekranu znajdują się elementy obrazka, które przenosisz myszką na planszę. Jeśli wskażesz właściwe miejsce – element układa się i pozostaje na planszy. Jeśli wskażesz błędnie miejsce na planszy – program odrzuca element i przenosi go do tych, które wciąż pozostają do ułożenia.

Każdy Twój ruch w grze jest liczony. Liczony jest także czas, którego potrzebujesz na ułożenie całego obrazka. Czas jest liczony od chwili, kiedy program automatycznie pokaże po raz pierwszy na planszy podpowiedź w postaci całego obrazka.

Ostatecznie Twoje miejsce w rankingu zależy od liczby ruchów i czasu ułożenia puzzli. Im mniej błędnych ruchów wykonasz i im mniej czasu poświęcisz na ułożenia obrazka, tym wyżej znajdziesz się na liście zwycięzców!

Kiedy wykorzystasz wszystkie elementy i prawidłowo je ułożysz na planszy – wygrywasz! W nagrodę otrzymasz bonus – ciekawostkę ekologiczną, a Twój wynik pojawi się na liście rekordów. W tym celu program poprosi Cię o podanie swojego imienia i nazwiska lub nicku (pseudonimu, pod którym będziesz grał).

Życzymy udanej zabawy!

Wybierz puzzle

Aplikacje multimedialne dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie www.wfosigw.pl